Šetřete svůj čas a peníze. Vybrali jste si u RE/MAX dům nebo byt podle svých představ? Ve stejné kanceláři si k němu můžete zařídit i hypotéku. O vše se postaráme.
Kolik budu splácet?S námi vás nečeká žádné běhání. Zařídíme většinu administrativy a zbytek doladíme na dvou schůzkách.
Spolupracujeme s naprostou většinou bank v ČR. Díky tomu vyjednáme nejlepší řešení přesně pro vás – ať jste zaměstnanec nebo OSVČ.
Naši odborníci se pyšní dlouholetou praxí i spoustou spokojených klientů. Rádi vám pomohou kdekoliv v ČR.
“Chtěla jsem Vám moc poděkovat za Vaši práci a pomoc při vyřizování hypotéky. Vše bylo profesionální a s jasnými požadavky.”
“I have cooperated with Martin and his team from 2014 for several cases – property financing and remortgaging, I am very satisfied with the service and highly appreciate their professional skill and dedication.”
“Ještě jednou moc děkujeme za Vaši práci a pomoc při vyřizování hypotéky, kterou jste dotáhl do úspěšného konce.”
“S hypotečními službami pana Vratislava Donáta jsme byli velmi spokojeni. Pan Donát je zkušený, proaktivní, komunikativní a velmi lidský profesionál. Naše spolupráce s ním byla velmi rychlá a věcná. Jeho služby můžeme všem jen doporučit.”
“Obaja s manželom žijeme v USA a na základe jedného osobného stretnutia v Prahe v lete minulého roku, sme sa rozhodli o spoluprácu s pani Kalašovou. S prácou a maximálne profesionálnym jednaním pani Kalašovej sme boli nesmierne spokojní.”
“Chtěla jsem Vám moc poděkovat za Vaši práci a pomoc při vyřizování hypotéky. Vše bylo profesionální a s jasnými požadavky.”
“I have cooperated with Martin and his team from 2014 for several cases – property financing and remortgaging, I am very satisfied with the service and highly appreciate their professional skill and dedication.”
“Ještě jednou moc děkujeme za Vaši práci a pomoc při vyřizování hypotéky, kterou jste dotáhl do úspěšného konce.”
Fixační období u hypotečního úvěru je časový úsek, po který je úroková sazba neměnná. Po ukončení fixace se úroková sazba mění dle aktuálních hodnot trhu. Novou úrokovou sazbu, délku fixace, délku splatnosti hypotečního úvěru, atd. lze zpravidla v tento okamžik vyjednávat s věřitelem (bankou). Délku fixačního období si klient určuje sám při sjednání hypotečního úvěru. Nejčastější možnosti fixačního období jsou 1, 3, 5, 7,8, 10 a 15 let.
LTV je zkratka z anglického “Loan to Value” (Úvěr k hodnotě nemovitosti). Jde o poměr půjčované částky a ceny zastavované nemovitosti, udávaný v procentech.V současné době v České republice lze získat LTV v maximální výši 90% hodnoty nemovitosti. Pokud je LTV vyšší než 80%, je úroková sazba většinou vyšší než u nižšího LTV.
Aktuálně platné parametry regulované doporučením ČNB, kterými banky počítají bonitu klienta a jeho úvěruschopnost:
DTI – je zkratka anglického Debt-to-Income což v překladu znamená poměr dluhu k příjmu. Jde o finanční výraz vyjadřující poměr mezi dlužnou částkou úvěru k ročnímu čistému příjmu žadatele. V principu to znamená, že výše všech úvěrů nesmí přesáhnout devíti násobek ročního příjmu žadatele.
DSTI – je zkratka z anglického "Debt Service To Income". V překladu znamená "poměr výše dluhu k příjmu", doslovně pak "poměr dluhové služby k příjmu". V praxi pak znamená, že výše měsíčních splátek všech vašich úvěrů nesmí překročit 45 % vašich měsíčních příjmů.
Ano, a to těmito způsoby:
Je zkratka pro Roční Procentuální Sazbu Nákladů. Jde o podíl celkové dlužné částky vyjádřený v procentech, který má povinnost dlužník uhradit za období jednoho roku. Kromě samotného úroku jde i o další poplatky spojené se splácením úvěru jako jsou:
Proto je pro klienta mnohem důležitější věnovat pozornost RPSN spíše, než úrokové sazbě.
Ano, pokud se nemovitost nachází na území ČR. Je možné použít i nemovitost, která není ve vlastnictví žadatele, ale může být poskytnuta v rámci rodiny nebo třetí osoby. Pokud není v majetku rodiny, potom obecně platí, že vlastník, který poskytuje nemovitost k zajištění, musí být současně i spolužadatelem k tomuto úvěru.
V minulosti banky poskytovaly bezpříjmovou hypotéku nejčastěji do výše 50 - 60% z hodnoty nemovitosti. Jednalo se především o klienty z podnikatelské sféry.
Po platnosti nového spotřebitelského zákona, již není tento produkt na trhu poskytován.
Alternativou pro podnikatele je produkt s výpočtem příjmu z obratu společnosti žadatele nebo ročního obratu v podnikání živnostníka (lze posuzovat příjmy individuálně). Dále pak u vybraných profesí, jejichž účastníci jsou evidováni ve svých profesních komorách, existují individuální postupy pro vyhodnocení příjmů.
V minulosti bylo možné, aby kupující „převzal hypotéku od prodávajícího“ (se stejnými parametry úvěru), pokud splňoval bonitu a další podmínky banky. Nyní toto nelze, pouze ve výjimečných situacích.
Prodej s hypotékou je nyní možný těmito způsoby:
Rozhoduje, zda-li úvěr spadá do platnosti spotřebitelského zákona č. 257/2016 Sb v platnosti od 1.12.2016, poté je sankce 1% z objemu úvěru, max. však 50.000,- Kč. Podmínkou je, aby trvání úvěru bylo delší než 24 měsíců od uzavření smlouvy či obnovy úrokové sazby a dochází ke splacení úvěru z prodeje nemovitosti.
V současné době banky poskytují maximální splatnost úvěru až na 30 let, ale s podmínkou, splatnosti úvěru do 75 let věku klienta.
Rozhoduje, zda-li úvěr spadá do platnosti spotřebitelského zákona č. 257/2016 Sb v platnosti od 1.12.2016. Pokud ano, klient má nárok na mimořádnou splátku ve výši 25% z celkově poskytnuté výše úvěru a to zdarma, jedenkrát ročně (po zaplacení dvanácti anuitních splátek).
Pokud je smlouva uzavřena před platností spotřebitelského zákona č. 257/2016 Sb, tedy do 30.11.2016, pak se sankce za mimořádné splátky řídí sazebníkem banky, platným ke dni uzavření smlouvy.